| Object Number | 11770A |
| Current Location | Collections Storage |
| Provenience | Wyoming |
| Culture Area | Great Plains Culture Area | Southwest Culture Area |
| Locus | Bryans' Station |
| Section | American |
| Materials | Stone |
| Description | For a spear. |
| Length | 8.5 cm |
| Width | 3 cm |
| Credit Line | Purchased from Edward Drinker Cope, 1893 |
Report problems and issues to digitalmedia@pennmuseum.org.

