| Object Number | 2010-19-48 |
| Current Location | Collections Storage |
| Provenience | Jordan |
| Section | Near Eastern |
| Materials | Bone |
| Description | Curved carved bone tapered at one end with large hole at other. Body curves off to one side. Back is flat, front is rounded. |
| Height | 6 cm |
| Width | 1.5 cm |
| Depth | 1 cm |
| Credit Line | Gift of the Kocher family in memory of Eric and Margaret Kocher, 2010 |
Report problems and issues to digitalmedia@pennmuseum.org.

