| Object Number | 2010-19-44 |
| Current Location | Collections Storage |
| Provenience | Jordan |
| Section | Near Eastern |
| Materials | Bronze |
| Description | Rectangular bronze flat on one end with thick looped piece at the other. Divided into 6 segmented sections. |
| Height | 1.5 cm |
| Length | 0.5 cm |
| Width | 0.3 cm |
| Credit Line | Gift of the Kocher family in memory of Eric and Margaret Kocher, 2010 |
Report problems and issues to digitalmedia@pennmuseum.org.



