Stone
36045
From: Bolivia | Tiahuanaco
Curatorial Section: American
| Object Number | 36045 |
| Current Location | Collections Storage |
| Provenience | Bolivia | Tiahuanaco |
| Culture Area | Andean |
| Section | American |
| Materials | Stone |
| Technique | Worked |
| Description | Flat, square |
| Height | 1.27 cm |
| Length | 7.62 cm |
| Width | 3.17 cm |
| Credit Line | William Pepper Peruvian Expedition; Max Uhle, subscription of Phebe A. Hearst, 1897 |
Report problems and issues to digitalmedia@pennmuseum.org.