Tool
35983
From: Bolivia | Tiahuanaco
Curatorial Section: American
| Object Number | 35983 |
| Current Location | Collections Storage |
| Provenience | Bolivia | Tiahuanaco |
| Culture Area | Andean |
| Section | American |
| Materials | Stone |
| Height | 5.71 cm |
| Length | 7.62 cm |
| Width | 9.53 cm |
| Credit Line | William Pepper Peruvian Expedition; Max Uhle, subscription of Phebe A. Hearst, 1897 |
Report problems and issues to digitalmedia@pennmuseum.org.