| Object Number | AF5204 |
| Current Location | Collections Storage |
| Culture | Baluba |
| Provenience | Kasai District |
| Section | African |
| Materials | Wood |
| Description | Ovoid goblet with 3 small heads in relief near rim. |
| Length | 20.5 cm |
| Width | 10 cm |
| Depth | 10 cm |
| Credit Line | Purchased from W. O. Oldman, 1924 |
| Other Number | 29 - Field No SF |
Report problems and issues to digitalmedia@pennmuseum.org.




