| Object Number | 54-33-9 |
| Current Location | Collections Storage |
| Provenience | Egypt | Tanis |
| Section | Egyptian |
| Materials | Bronze |
| Inscription Language | Hieroglyphic |
| Description | Funerary figurine of the High Steward of Khonsu, Wen(djebadjed) |
| Height | 9 cm |
| Width | 3 cm |
| Depth | 2.1 cm |
| Credit Line | Purchased from Leonard Epstein, 1954 |
Report problems and issues to digitalmedia@pennmuseum.org.




