| Object Number | 8143.1 |
| Current Location | Collections Storage |
| Provenience | Great Plains (Plain) |
| Culture Area | Great Plains Culture Area |
| Section | American |
| Materials | Buckskin | Quill | Bead |
| Description | Decorated with colored quills and beads. |
| Height | 9 cm |
| Length | 27.5 cm |
| Width | 11 cm |
| Credit Line | Deposited by Capt. C. N. Berkeley Macauley, 1891 |
Report problems and issues to digitalmedia@pennmuseum.org.




