| Object Number | E6620 |
| Current Location | Collections Storage |
| Provenience | Egypt | Hierakonpolis |
| Section | Egyptian |
| Materials | Limestone |
| Description | Upper right fragment of a round-topped stela. Part of Horus-falcon wearing double crown at the left. At the right is the upper portion of a table of offerings. Surface staining. |
| Height | 15.4 cm |
| Width | 11 cm |
| Depth | 3.5 cm |
| Credit Line | Distribution from the Egypt Exploration Fund, William Flinders Petrie, 1899 |
| Other Number | AES1403 - Other Number |
Report problems and issues to digitalmedia@pennmuseum.org.

