Textile Fragment
32958A
From: Peru | Hacienda Warangal | La Centinela
Curatorial Section: American
| Object Number | 32958A |
| Current Location | Collections Storage |
| Provenience | Peru | Hacienda Warangal | La Centinela |
| Culture Area | Andean |
| Section | American |
| Technique | Embroidered |
| Length | 33.02 cm |
| Width | 116.84 cm |
| Credit Line | William Pepper Peruvian Expedition; Max Uhle, subscription of Phebe A. Hearst, 1897 |
| Other Number | 2744b - Field No SF |
Report problems and issues to digitalmedia@pennmuseum.org.