| Object Number | 42-25-263 |
| Current Location | Collections Storage |
| Provenience | Australia |
| Section | Oceanian |
| Materials | Quartzite |
| Description | Point (knife?) quartzite. |
| Length | 4.1 cm |
| Width | 1.8 cm |
| Thickness | 1 cm |
| Credit Line | Gift of Daniel Sutherland Davidson, 1942 |
Report problems and issues to digitalmedia@pennmuseum.org.


