Scraper
47-13-26
From: Australia | Northwestern Australia | Gifford Creek
Curatorial Section: Oceanian
| Object Number | 47-13-26 |
| Current Location | Collections Storage |
| Provenience | Australia | Northwestern Australia | Gifford Creek |
| Section | Oceanian |
| Materials | Jasper |
| Description | Red; crude blade. |
| Length | 6.8 cm |
| Width | 4.3 cm |
| Thickness | 1.4 cm |
| Credit Line | Australian Expedition; Daniel Sutherland Davidson, 1947 |
Report problems and issues to digitalmedia@pennmuseum.org.


