| Object Number | AF2150.1 |
| Current Location | Collections Storage |
| Provenience | South Africa |
| Section | African |
| Materials | Wood |
| Description | Similar to AF3083 but with additional smaller knob pegged on to grip. |
| Length | 76 cm |
| Width | 3.5 cm |
| Depth | 4.5 cm |
| Outside Diameter | 6 cm |
| Credit Line | Received from various sources, pre-1929 |
| Other Number | 187 - Other Number |
Report problems and issues to digitalmedia@pennmuseum.org.
