| Object Number | AF2017A |
| Current Location | Collections Storage |
| Provenience | Zambia | Zambezi River |
| Section | African |
| Materials | Brass |
| Description | Coiled brass wire. |
| Width | 1.9 cm |
| Outside Diameter | 2.1 cm |
| Credit Line | Purchased from S. H. Branch, 1914 |
Report problems and issues to digitalmedia@pennmuseum.org.




