| Object Number | AF361A |
| Current Location | Collections Storage |
| Culture | Baganda |
| Provenience | Kasai District |
| Section | African |
| Materials | Ivory |
| Description | Undecorated ivory bracelet. |
| Length | 8.5 cm |
| Width | 7.5 cm |
| Credit Line | Purchased from Dr. William A. Bowen, 1909 |
| Other Number | U4 - Other Number |
Report problems and issues to digitalmedia@pennmuseum.org.




