Drawing
AF322A
From: Africa | East Africa | Kenya | Mombasa
Curatorial Section: African
| Object Number | AF322A |
| Current Location | Collections Storage |
| Culture | Swahili |
| Provenience | Africa | East Africa | Kenya | Mombasa |
| Section | African |
| Materials | Paper | Pigment |
| Description | Drawing of ships on copybook paper. |
| Length | 42 cm |
| Width | 34 cm |
| Credit Line | Purchased from Dr. William A. Bowen, 1909 |
Report problems and issues to digitalmedia@pennmuseum.org.




