| Object Number | 93-9-32 |
| Current Location | Collections Storage |
| Provenience | Ghana |
| Date Made | 1900-1971 |
| Section | African |
| Materials | Wood |
| Description | Wooden ladle carved from single piece of wood. |
| Length | 31.5 cm |
| Width | 3.7 cm |
| Depth | 5 cm |
| Outside Diameter | 10.8 cm |
| Credit Line | Gift of Harvey and Doris Tower, 1993 |
| Other Number | 2087.64 - Other Number |
Report problems and issues to digitalmedia@pennmuseum.org.


