| Object Number | E1034A |
| Current Location | Collections Storage |
| Provenience | Egypt |
| Section | Egyptian |
| Materials | Cartonnage |
| Description | Coffin and lid (B) for falcon (E1035). Cartonnage for Falcon. Scarab on breast holding red discs. Inscribed. E 1035 was in this case. |
| Height | 4 cm |
| Length | 34.5 cm |
| Width | 9.5 cm |
| Credit Line | Gift of Thomas Skeleton Harrison, 1895 |
| Other Number | ES1034 - Original Number |
Report problems and issues to digitalmedia@pennmuseum.org.

