| Object Number | NA732 |
| Current Location | Collections Storage |
| Culture | Eskimo |
| Provenience | Siberia | Anadir |
| Culture Area | Siberia |
| Section | American |
| Materials | Ceramic |
| Description | Two channels along sides with wider channel through center. Flat bottom. |
| Height | 7.5 cm |
| Length | 29.2 cm |
| Width | 22.6 cm |
| Credit Line | Alaska Ethnological Expedition, George Byron Gordon, 1905 |
Report problems and issues to digitalmedia@pennmuseum.org.


