| Object Number | L-55-205 |
| Current Location | Collections Storage |
| Provenience | Egypt |
| Section | Egyptian |
| Materials | Terracotta |
| Iconography | Bull Head |
| Height | 14.5 cm |
| Width | 10 cm |
| Depth | 9.7 cm |
| Other Number | None - Philadelphia Museum of Art Number |
Report problems and issues to digitalmedia@pennmuseum.org.




