| Object Number | 43003 |
| Current Location | Collections Storage |
| Provenience | Peru | Chira Valley |
| Culture Area | Andean |
| Locus | Earliest Graves |
| Section | American |
| Materials | Clay |
| Description | Double black vase, with lugs. |
| Height | 14.61 cm |
| Length | 11.76 cm |
| Width | 6.35 cm |
| Credit Line | Purchased from Samuel Mathewson Scott, 1902 |
| Other Number | CG2017-7-1385 - Found in Collection Number |
Report problems and issues to digitalmedia@pennmuseum.org.




