| Object Number | E13424 |
| Current Location | Collections Storage |
| Provenience | Egypt | Fayum |
| Section | Egyptian |
| Materials | Gold | Pearl |
| Description | Pearl pendant. |
| Height | 0.64 cm |
| Length | 1.27 cm |
| Width | 2.86 cm |
| Credit Line | Distribution from the Egypt Exploration Fund; B. P. Grenfell, 1902 |
| Other Number | AES2809 - Other Number |
Report problems and issues to digitalmedia@pennmuseum.org.

