Spur
CG2008-3-21A
From: Philippine Islands (uncertain)
Curatorial Section: Oceanian
| Object Number | CG2008-3-21A |
| Current Location | Collections Storage |
| Provenience | Philippine Islands (uncertain) |
| Section | Oceanian |
| Materials | Metal |
| Description | Metal spur with the head and wings of a bird. |
| Length | 13.5 cm |
| Width | 7.5 cm |
Report problems and issues to digitalmedia@pennmuseum.org.




