Lamp
29-96-757A
From: Japan
Curatorial Section: Asian
| Object Number | 29-96-757A |
| Current Location | Collections Storage |
| Culture | Buddhist |
| Provenience | Japan |
| Section | Asian |
| Materials | Tin | Metal |
| Description | Metal, tin lamp. possibly shrine piece. |
| Height | 15 cm |
| Width | 11.5 cm |
| Credit Line | Bequest of Maxwell Sommerville, 1904 |
Report problems and issues to digitalmedia@pennmuseum.org.