Liberotti Impronte: Storia dell'arte 1
29-230-12.1
From: Italy | Rome (Italy)
Curatorial Section: Mediterranean
| Object Title | Liberotti Impronte: Storia dell'arte 1 |
| Object Number | 29-230-12.1 |
| Current Location | Collections Storage |
| Provenience | Italy | Rome (Italy) |
| Date Made | circa 1820 |
| Section | Mediterranean |
| Materials | Cardboard | Ink |
| Iconography | Gem Impression |
| Inscription Language | Italian Language |
| Description | Liberotti Impronte: Storia dell'arte 1 |
| Height | 5 cm |
| Length | 25 cm |
| Width | 16 cm |
| Credit Line | Bequest of Maxwell Sommerville, 1904 |
Report problems and issues to digitalmedia@pennmuseum.org.




