| Object Number | 84-26-73 |
| Current Location | Collections Storage |
| Provenience | Iraq | Nippur |
| Section | Near Eastern |
| Materials | Clay |
| Description | Partial (3 pieces), inscription complete. Stamp inscribed. Kudurenlil 1. Behrens: Kudurenlil 1 |
| Height | 5.5 cm |
| Length | 30 cm |
| Width | 25 cm |
| Credit Line | Museum Expeditions, pre-1935 |
| Other Number | 2N-T 481 - Field No SF | D7 no. 265 - Other Number | P461436 - CDLI Number | UM 84-26-073 - Other Number |
Report problems and issues to digitalmedia@pennmuseum.org.




