| Object Number | 97-17-1 |
| Current Location | Collections Storage |
| Provenience | Nigeria |
| Section | African |
| Materials | Ivory |
| Technique | Carved |
| Iconography | Face |
| Description | Ivory carving of face |
| Height | 22 cm |
| Width | 9 cm |
| Depth | 4 cm |
| Credit Line | Gift of Fish and Wildlife Service, Department of Interior, 1997 |
Report problems and issues to digitalmedia@pennmuseum.org.




