| Object Number | 2006-15-78 |
| Current Location | Collections Storage |
| Culture | Blade |
| Provenience | Nigeria |
| Section | African |
| Materials | Metal |
| Description | thin metal, flat leaf shape with a small pointed stem on one end. |
| Length | 40.3 cm |
| Width | 9 cm |
| Depth | 3.3 cm |
| Credit Line | Gift of Anonymous Donor, 2006 |
| Other Number | 66 - Other Number |
Report problems and issues to digitalmedia@pennmuseum.org.


