| Object Number | 2006-15-57 |
| Current Location | Collections Storage |
| Culture | Mandingo |
| Provenience | Guinea |
| Section | African |
| Materials | Wood |
| Description | rectangular, short stool with two curved legs and concave seat. |
| Height | 16 cm |
| Length | 35 cm |
| Width | 31 cm |
| Credit Line | Gift of Anonymous Donor, 2006 |
| Other Number | 37 - Other Number |
Report problems and issues to digitalmedia@pennmuseum.org.
