| Object Number | 2006-15-55 |
| Current Location | Collections Storage |
| Culture | Toma |
| Provenience | Guinea |
| Section | African |
| Materials | Wood |
| Description | Small, four-legged stool with rectangular seat. Has four, short, round legs. Seat is highly polished. |
| Height | 10 cm |
| Length | 29 cm |
| Width | 18 cm |
| Credit Line | Gift of Anonymous Donor, 2006 |
| Other Number | 35 - Other Number |
Report problems and issues to digitalmedia@pennmuseum.org.
