| Object Number | 2006-15-86 |
| Current Location | Collections Storage |
| Provenience | Ethiopia |
| Section | African |
| Materials | Leather |
| Description | Small leather case. |
| Height | 4.4 cm |
| Length | 4 cm |
| Width | 5 cm |
| Thickness | 2 cm |
| Credit Line | Gift of Anonymous Donor, 2006 |
| Other Number | 75 - Other Number |
Report problems and issues to digitalmedia@pennmuseum.org.




