| Object Number | 2006-15-85 |
| Current Location | Collections Storage |
| Provenience | Ethiopia |
| Section | African |
| Materials | Leather |
| Description | Small leather case. |
| Height | 4.5 cm |
| Length | 6 cm |
| Width | 3 cm |
| Depth | 2.8 cm |
| Credit Line | Gift of Anonymous Donor, 2006 |
| Other Number | 74 - Other Number |
Report problems and issues to digitalmedia@pennmuseum.org.




