| Object Number | 42-25-248 |
| Current Location | Collections Storage |
| Provenience | Australia |
| Section | Oceanian |
| Materials | Stone |
| Description | Flake-blades (knives) Dense, dark stone (Lava?). |
| Length | 4.8 cm |
| Width | 2.2 cm |
| Thickness | 0.7 cm |
| Credit Line | Gift of Daniel Sutherland Davidson, 1942 |
Report problems and issues to digitalmedia@pennmuseum.org.


