| Object Number | 2003-31-459 |
| Current Location | Collections Storage |
| Provenience | Philippine Islands |
| Section | Oceanian |
| Materials | Ceramic |
| Iconography | Man | Horse |
| Height | 13.5 cm |
| Length | 16 cm |
| Width | 5.5 cm |
| Credit Line | Gift of the Philadelphia Commercial Museum (also known as the Philadelphia Civic Center Museum), Philadelphia, Pennsylvania, 2003 |
| Other Number | CIVIC-2703-3 - Other Number |
Report problems and issues to digitalmedia@pennmuseum.org.




