Adze Blade
63-22-133
From: New Guinea Area (uncertain)
Curatorial Section: Oceanian
| Object Number | 63-22-133 |
| Current Location | Collections Storage |
| Provenience | New Guinea Area (uncertain) |
| Section | Oceanian |
| Materials | Stone |
| Description | brown edges rounded |
| Length | 7.5 cm |
| Width | 4.2 cm |
| Depth | 1.5 cm |
| Credit Line | Gift of Carl Dellmuth, 1963 |
Report problems and issues to digitalmedia@pennmuseum.org.