Miclei
11897A
From: France | Alpes-Maritimes | Mentone | Baousse-Rousse Caves
Curatorial Section: European
| Object Number | 11897A |
| Current Location | Collections Storage |
| Provenience | France | Alpes-Maritimes | Mentone | Baousse-Rousse Caves |
| Locus | 4th Grotto |
| Section | European |
| Materials | Stone |
| Description | one of 2 Miclei |
| Length | 6.3 cm |
| Width | 5.7 cm |
| Credit Line | Gift of Robert H. Lamborn, 1893 |
| Other Number | Receipt 405: 122 - Original Number |
Report problems and issues to digitalmedia@pennmuseum.org.


