Bag
SA551A
From: Peru
Curatorial Section: American
| Object Number | SA551A |
| Current Location | Collections Storage |
| Culture | Yahua |
| Provenience | Peru |
| Culture Area | Amazonia |
| Section | American |
| Materials | Grass |
| Description | Grass, with carrying band, black bands. |
| Length | 38.1 cm |
| Width | 38.1 cm |
| Credit Line | Amazonian Expedition, William C. Farabee, 1916 |
Report problems and issues to digitalmedia@pennmuseum.org.