Burial Urn
SA2830
From: Ecuador | Esmeraldas Province | La Tola Island
Curatorial Section: American
| Object Number | SA2830 |
| Current Location | Collections Storage |
| Provenience | Ecuador | Esmeraldas Province | La Tola Island |
| Culture Area | South American Culture Area |
| Section | American |
| Height | 45.72 cm |
| Length | 45.72 cm |
| Width | 50.8 cm |
| Credit Line | Purchased from Amsinck & Company, 1920 |
Report problems and issues to digitalmedia@pennmuseum.org.