Sheet
SA2744A
From: Colombia | Department of Antioquia | Ayapel
Curatorial Section: American
| Object Number | SA2744A |
| Current Location | Collections Storage |
| Provenience | Colombia | Department of Antioquia | Ayapel |
| Culture Area | South American Culture Area |
| Section | American |
| Materials | Gold |
| Description | Borders repoussed ends perforated. 28 pieces. |
| Length | 40.64 cm |
| Width | 50.8 cm |
| Credit Line | Purchased from Sr. Ernesto Cortissoz, 1920 |
Report problems and issues to digitalmedia@pennmuseum.org.