Ermine Skin
CG920302-2457
From: Plateau (uncertain) (Culture Area)
Curatorial Section: American
| Object Number | CG920302-2457 |
| Current Location | Collections Storage |
| Provenience | Plateau (uncertain) (Culture Area) |
| Culture Area | Plateau Culture Area |
| Section | American |
| Materials | Hide |
| Description | Ermine skin. |
| Height | 2 cm |
| Length | 15 cm |
| Width | 8 cm |
Report problems and issues to digitalmedia@pennmuseum.org.



