| Object Number | EU2034A |
| Current Location | Collections Storage |
| Provenience | Italy | Perugia |
| Section | European |
| Materials | Stone |
| Description | Stone implement - small blade |
| Length | 6.4 cm |
| Width | 2.2 cm |
| Credit Line | Museum Purchase 1912 |
| Other Number | unknown - Field Number | 4197 - Collector Number |
Report problems and issues to digitalmedia@pennmuseum.org.


