| Object Number | 2003-81-6B |
| Current Location | Collections Storage |
| Provenience | Zambia |
| Section | African |
| Materials | Feather |
| Description | Costume with Feathers. |
| Height | 47 cm |
| Length | 48 cm |
| Width | 33 cm |
| Credit Line | Gift of the Philadelphia Commercial Museum (also known as the Philadelphia Civic Center Museum), Philadelphia, Pennsylvania, 2003 |
| Other Number | 1994.X.11239 - Other Number |
Report problems and issues to digitalmedia@pennmuseum.org.




