Scraper
69-10-105
From: Solomon Islands
Curatorial Section: Oceanian
| Object Number | 69-10-105 |
| Current Location | Collections Storage |
| Provenience | Solomon Islands |
| Section | Oceanian |
| Materials | Shell |
| Length | 5.4 cm |
| Width | 5 cm |
| Thickness | 1.4 cm |
| Credit Line | Solomon Islands Expedition, Mr. and Mrs. Harry P. Whitney 1969 |
| Other Number | G19 - Field Number |
Report problems and issues to digitalmedia@pennmuseum.org.