| Object Number | 87-16-49 |
| Current Location | Collections Storage |
| Provenience | France | Vystonice |
| Section | European |
| Materials | Flint |
| Description | Dark grey flint. |
| Height | 3.6 cm |
| Length | 4.6 cm |
| Width | 2.8 cm |
| Credit Line | Gift of University of Pennsylvania, Department of Anthropology, 1987 |
| Other Number | 1509 - Anthropology Department | A - Other Number |
Report problems and issues to digitalmedia@pennmuseum.org.


