| Object Number | 29-85-777 |
| Current Location | Collections Storage |
| Provenience | Egypt | Mit-Rahineh |
| Locus | 140 middle |
| Section | Egyptian |
| Materials | Faience |
| Iconography | Shu |
| Description | Light Blue-green |
| Height | 2.9 cm |
| Width | 1.5 cm |
| Depth | 1.3 cm |
| Credit Line | The Eckley B. Coxe Jr. Expedition to Mit-Rahineh (Memphis), Egypt, 1915-1920 |
| Other Number | M3450 - Field No SF |
Report problems and issues to digitalmedia@pennmuseum.org.


