| Object Number | 2003-33-118 |
| Current Location | Collections Storage |
| Provenience | New Guinea |
| Section | Oceanian |
| Materials | Mother-of-Pearl |
| Length | 23 cm |
| Width | 6 cm |
| Thickness | 0.2 cm |
| Credit Line | Gift of the Philadelphia Commercial Museum (also known as the Philadelphia Civic Center Museum), Philadelphia, Pennsylvania, 2003 |
| Other Number | 1993.X.213 - Other Number | CIVIC1993.X.213B - Other Number |
Report problems and issues to digitalmedia@pennmuseum.org.




