Bone Fragment
29-85-53A
From: Egypt | Mit-Rahineh
Curatorial Section: Egyptian
| Object Number | 29-85-53A |
| Current Location | Collections Storage |
| Provenience | Egypt | Mit-Rahineh |
| Locus | E of S portal, middle debris 502 |
| Section | Egyptian |
| Materials | Bone |
| Description | Three fragments which join |
| Length | 11.6 cm |
| Width | 10.3 cm |
| Credit Line | The Eckley B. Coxe Jr. Expedition to Mit-Rahineh (Memphis), Egypt, 1915-1920 |
| Other Number | M9871A - Field No SF |
Report problems and issues to digitalmedia@pennmuseum.org.