| Object Number | 2003-72-349 |
| Current Location | Collections Storage |
| Provenience | Senegal |
| Section | African |
| Materials | Cloth |
| Technique | Woven |
| Description | Sample book (presumably for cloth samples) |
| Height | 19 cm |
| Length | 9 cm |
| Width | 1.1 cm |
| Credit Line | Gift of the Philadelphia Commercial Museum (also known as the Philadelphia Civic Center Museum), Philadelphia, Pennsylvania, 2003 |
| Other Number | 1995.X.15585 - Other Number |
Report problems and issues to digitalmedia@pennmuseum.org.


