| Object Number | 2004-13-3 |
| Current Location | Collections Storage |
| Culture | Cambodian |
| Provenience | Vietnam |
| Section | Asian |
| Materials | Bamboo |
| Technique | Woven |
| Description | Large bamboo fish scoop with flaring sides. |
| Height | 24 cm |
| Length | 76 cm |
| Width | 53 cm |
| Credit Line | Gift of Thomas A. Parker, 2004 |
Report problems and issues to digitalmedia@pennmuseum.org.



