| Object Number | 2003-86-15 |
| Current Location | Collections Storage |
| Provenience | Africa |
| Section | African |
| Materials | Animal Bone |
| Description | Partial animal skull with horns. |
| Height | 9.2 cm |
| Length | 63.5 cm |
| Width | 14 cm |
| Credit Line | Gift of the Philadelphia Commercial Museum (also known as the Philadelphia Civic Center Museum), Philadelphia, Pennsylvania, 2003 |
| Other Number | 1994.X.11009 - Other Number | ED2789 - Museum Education Number |
Report problems and issues to digitalmedia@pennmuseum.org.



